Harcerskie Drużyny Turystyczne

Rajd, zlot, biwak, obóz wędrowny – każdy z nas choć raz w swoim życiu uczestniczył w jednej z tych form harcerskiej pracy. Poznawanie piękna otaczającej nas przyrody oraz wspaniałości zabytków pozostawionych przez naszych przodków jest dla harcerzy ekscytującym i długo wyczekiwanym momentem. Każda zatem drużyna z chęcią wyrusza na szlak, by odkrywać nowe miejsca, ścieżki, osobliwości.

Jest jednak taka grupa drużyn, które bardziej, niż pozostałe angażuje się w poznawanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych a więc w uprawianie szeroko pojętej turystyki. To drużyny turystyczne, których działalność jest niezwykle ciekawa i dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Poznawanie wciąż nowych szlaków, zabytków, zdobywanie odznak turystyki kwalifikowanej oraz krajoznawczych, udział we wszelkiego rodzaju formach turystyki (spływ, zlot, obóz wędrowny, obóz rowerowy etc.) to charakterystyczne sfery działalności “turystów”.

W takich środowiskach, jak nigdzie indziej, poznać można smak prawdziwej przygody, doświadczyć cudownego uczucia zdobywania kolejnych szczytów, zmierzyć się ze swoim charakterem. Zdobywając uprawnienia specjalistyczne możemy organizować różne formy wyjazdów, realizować pole służby łącząc przyjemne z pożytecznym. To zaledwie wierzchołek góry lodowej, którą nazwać możemy działalnością harcerskiej drużyny turystycznej.

Kontakt do Instruktor ds. Specjalności Turystycznej:
hm Piotr Łeśko
e-mail: turystyka@zhp.pl