Inspektorat

Inspektorat tworzą ludzie, ba są to harcerze i to jeszcze specjaliści w dziedzinie jeździectwa i hodowli koni.

Jak się z nami skontaktować?

Możesz napisać do nas na FB : https://www.facebook.com/Specjalno%C5%9B%C4%87-Je%C5%BAdziecka-i-Kawaleryjska-ZHP-1794461527539074/

Bądź na adres mailowy:

A oto nasz zespół:

phm. Aleksandra Kamińska – szefowa Inspektoratu

Założycielka 8 Harcerskiej Drużyny Jeździeckiej “Arabian” im. 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego, która działa już 9 lat nieprzerwanie.
Ola jest instruktorem szkolenia podstawowego PZJ, instruktorem hipoterapii, ukończyła studia podyplomowe Naukowe podstawy treningu koni
Aktualnie prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Koni ARABIAN w Pawłowiowie koło Jarosławia na Podkarpaciu.

phm. Mariusz Kowalski

W ZHP od 1975 roku. Od 1982 roku dowódca III szwadronu im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich w 80 Kieleckiej Konnej Drużynie Harcerskiej. Założyciel 13 Kieleckiej Drużyny Kawalerii Harcerskiej ZAGON oraz XIII Kieleckiego Szczepu Drużyn Harcerskich KAWALERIA im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Hufca Kielce – Miasto oraz członek Komisji Rewizyjnej Chorągwi Kieleckiej. Założyciel i szef Kieleckiego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich – organizacji ściśle współpracującej z ZHP. Publikuje artykuły o tematyce dotyczącej historii jazdy polskiej oraz metod i sposobów pracy harcerskich drużyn kawaleryjskich.
Zainteresowania: historia wojskowości, jazda konna, spadochroniarstwo.

phm. Michał Kowalski

W harcerstwie od 2004 roku. Założyciel 13 KielckiejDrużyny Kawalerii Harcerskiej ZAGON oraz XIII Kieleckiego Szczepu Drużyn Harcerskich KAWALERIA im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich. Prowadzi zajęcia metodyczne i techniczne oraz kompleksowe szkolenia z opanowania technik harcerskich oraz jeździecko – kawaleryjskich.
Jest członkiem Kieleckiego Szwadronu Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz kierownikiem działającej przy szczepie Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych “Ogniem i Mieczem”. Ukończył kurs wyszkolenia jeździeckiego i kawaleryjskiego.
Obecnie jest studentem informatyki i interesuje się grafiką komputerową, jazdą konną, historią oraz militariami.

pwd. Klaudia Mazurek

W ZHP od 2002 roku od zucha do instruktora, wieloletnia drużynowa gromady zuchowej, członkini Refertau Chorągwi Dolnośląskiej.
Klaudia ukończyła kurs Przodownika Turystyki Jeździeckiej PTTK, studentka zootechniki i weterynarii, szczególnie zajmuję się kwestiami badania i poprawy dobrostanu koni.

Wsparcie Inspektoratu

pwd. Julia Lewińska

W ZHP od 2013 roku, drużynowa 6 Lińskiej Drużyny Harcerskiej im. V Wileńskiej Brygady AK, jednostki działającej w specjalności. W pracy wychowawczej łączy metodę harcerską z ogromnymi możliwościami ze strony hippiki, skupiając się na pracy z końmi jako partnerami i nauczycielami.
Prywatnie uczy jazdy konnej w przydomowej stajni, gdzie opiekuje się końmi również ze strony treningu. Obecnie przygotowuje się do srebnej odznaki jeździeckiej PZJ.

Kacper Wołodko

W harcerstwie od 2000 roku, działa w szczepie 71 WDHiGZ im. pułku AK “Baszta”. Specjalnością jeździecką i kawaleryjską zajmuje się od 2014 roku.
Kacper jest instruktorem rekreacji ruchowej ze specjalnością jazda konna, a z końmi ma kontakt na codzień. Dodatkowo działa jako członek Federacji Kawalerii Ochotniczej